שלחו לנו דוא"ל 04-9969010
ייצוג בעסקאות מקרקעין

הגשת בקשות למינוי מנהל עיזבון

כאשר אדם נפטר, בין אם הותיר אחריו צוואה ובין אם לא, מכונה רכושו עיזבון. על מנת לקבל את העיזבון, על היורשים להגיש לרשם לענייני ירושה בקשה לצו ירושה (אם הנפטר לא הותיר אחריו צוואה) או בקשה לצו קיום צוואה (אם הנפטר הותיר אחריו צוואה). עד לקבלת הצו, היורשים לא יוכלו ליתן הוראות ביחס לעיזבון.

לאחר קבלת הצו הרלבנטי, על היורשים יהיה לחלק את העיזבון (כלומר את רכוש הנפטר) ביניהם לפי חלקיהם. בשלב זה, נתקלים יורשים רבים בבעיה ובשאלה כיצד לבצע את החלוקה בהתאם להוראות צו הירושה או הצוואה.

במצבים בהם קיימים יורשים רבים או קיימת בעיה במימוש נכסי העיזבון על ידי היורשים או אי הסכמה ביניהם מי יבצע את הפעולות הנדרשות לצורך מימוש העיזבון, ואף במצבים בהם הנפטר הותיר הוראות למנות מנהל עיזבון ניתן לפנות אל הרשם לענייני ירושה או לבית המשפט, לפי העניין בבקשה שימנה מנהל עיזבון.

מנהל העיזבון יפעל בהתאם להוראות החוק, הוראות הצוואה (אם קיימת) והוראות בית המשפט, אשר יינתנו מפעם לפעם לשיקול בית המשפט ו/או על ידי בית המשפט לבקשת היורשים שזכאים אף הם להגיש בקשות, השגות ואף בקשה להחליף את מנהל העיזבון כאשר הוא אינו מתפקד כראוי.

מנהל העיזבון זכאי לשכר, בהתאם לשיקולו של בית המשפט, בגובה של עד שלושה אחוזים משווי נכסי העיזבון, כאשר במקרים חריגים, ואם בוצעה על ידו עבודה מיוחדת, בית המשפט רשאי לפסוק לו שכר בגובה של עד ארבעה אחוזים מנכסי העיזבון. היורשים זכאים להשמיע עמדתם בעניין שכרו של מנהל העיזבון.

לייעוץ ראשוני חינם השאר פרטים

לייעוץ ראשוני התקשר
השאר פרטים
לייעוץ ראשוני ללא עלות השאר פרטים