שלחו לנו דוא"ל 04-9969010
ייצוג בעסקאות מקרקעין

הגשת התנגדות לצו ירושה

כאשר יורשים מעוניינים לממש את נכסי הנפטר, יש צורך להגיש למוסדות השונים (בנקים, קרנות פנסיה, ביטוח, מוסדות המדינה וכדומה) צו ירושה.

צו הירושה הוא צו משפטי, אשר מנפיק הרשם לענייני ירושה, במצבים בהם הנפטר לא הותיר אחריו צוואה. מטרתו של צו הירושה היא לחלק את העיזבון בין היורשים על פי דין, בסדר שבו הם מופיעים בחוק הירושה, תשכ"ה – 1965 (להלן: "חוק הירושה"). צו הירושה אינו מפרט את תכולת העיזבון, אלא רק מצהיר מיהם יורשיו של הנפטר ומה חלקם בעיזבון.

ואולם ההכרזה בדבר זהות היורשים הינה בעלת חשיבות רבה, כיוון שמי שלא הוכרז בצו כיורש לא יוכל להינות מהעיזבון. לכן, אדם שחש שזכויותיו נפגעו בגין בקשה לצו ירושה שהוגשה, (לדוגמא: הנפטר הותיר אחריו צוואה; ידוע למתנגד על יורשים שהוכרזו שלא כדין; ידוע למתנגד על יורשים נוספים שלא נכללו בבקשה), רשאי להתנגד למתן הצו.

לאחר הגשת ההתנגדות עובר התיק אל בית המשפט לענייני משפחה ושם ייערך דיון להכרעה בבקשה. הדיון הוא שונה במהותו מדיונים אחרים, שכן הנושא המרכזי של הדיון הוא הנפטר, שאינו בין החיים עוד ולא ניתן להביאו למתן עדות.

משרדנו מתמחה בהגשת התנגדויות לצו ירושה תוך גיבוש אסטרטגיה משפטית אופטימלית לכל מקרה ומקרה, במקצועיות, אמינות ויעילות. נשמח לעמוד לשירותכם.

לייעוץ ראשוני חינם השאר פרטים

לייעוץ ראשוני התקשר
השאר פרטים
לייעוץ ראשוני ללא עלות השאר פרטים