ניהול עיזבונות

ניהול עיזבונות

כאשר אדם נפטר, בין אם הותיר אחריו צוואה ובין אם לא, מכונה רכושו עיזבון. על מנת לקבל את העיזבון, על היורשים להגיש לרשם לענייני ירושה בקשה לצו ירושה (אם הנפטר לא הותיר אחריו צוואה) או בקשה לצו קיום צוואה (אם הנפטר הותיר אחריו צוואה). עד לקבלת הצו, היורשים לא יוכלו ליתן הוראות ביחס לעיזבון.

לאחר קבלת הצו הרלבנטי, על היורשים יהיה לחלק את העיזבון (כלומר את רכוש הנפטר) ביניהם לפי חלקיהם. בשלב זה, נתקלים יורשים רבים בבעיה ובשאלה כיצד לבצע את החלוקה בהתאם להוראות צו הירושה או הצוואה.

במצבים בהם קיימים יורשים רבים או קיימת בעיה במימוש נכסי העיזבון על ידי היורשים או אי הסכמה ביניהם מי יבצע את הפעולות הנדרשות לצורך מימוש העיזבון, ואף במצבים בהם הנפטר הותיר הוראות למנות מנהל עיזבון ניתן לפנות אל הרשם לענייני ירושה או לבית המשפט, לפי העניין בבקשה שימנה מנהל עיזבון.

כמו כן, ישנם מצבים בהם נדרשת התערבות דחופה בניהול נכסי הנפטר (כאשר קיימת למשל חברה בבעלותו, או מתנהלת בשמו תביעה), ועד שיוצא צו ירושה או צו קיום צוואה אשר יאפשר ליורשים לפעול בנכסי העיזבון, יהיה על היורשים לבקש מינוי מנהל עיזבון זמני. באמצעות מנהל העיזבון הזמני, יוכלו היורשים לנהל את נכסיו של הנפטר, לנהל בשמו תביעות, לנהל את עסקיו וכדומה.

למשרדנו ניסיון רב בניהול עיזבונות שונים. ניהול עיזבון דורש מקצועיות וידע נרחב בתחומי משפט שונים. משרדנו יודע לספק ליורשים את כל התחומים הנדרשים לצורך ניהול מקצועי, יעיל וחסכוני של העיזבון באופן שיטיב עם היורשים. נשמח לעמוד לשירותכם.