צו קיום ירושה

הגשת בקשות לצו ירושה

כאשר יורשים מעוניינים לממש את נכסי הנפטר, יש צורך להגיש למוסדות השונים (בנקים, קרנות פנסיה, ביטוח, מוסדות המדינה וכדומה) צו ירושה.

צו הירושה הוא צו משפטי, אשר מנפיק הרשם לענייני ירושה, במצבים בהם הנפטר לא הותיר אחריו צוואה. מטרתו של צו הירושה היא לחלק את העיזבון בין היורשים על פי דין, בסדר שבו הם מופיעים בחוק הירושה, תשכ"ה – 1965 (להלן: "חוק הירושה"). צו הירושה אינו מפרט את תכולת העיזבון, אלא רק מצהיר מיהם יורשיו של הנפטר ומה חלקם בעיזבון.

על מנת לקבל צו ירושה, על היורשים לפנות בבקשה מתאימה, המכונה: "בקשה למתן צו ירושה" אל רשם הירושה שבתחום סמכותו התגורר המנוח, או לאחד מבתי הדין הרבניים שהינם בעלי סמכות מקבילה להוצאת צו ירושה [אומנם במרבית המקרים, נהוג לפנות אל הרשם לענייני ירושה שכן זהו הליך מהיר יחסית (בין חודש לחודשיים כאשר אין התנגדויות לבקשה) וידידותי יותר].

הבקשה יכולה להיות מוגשת על ידי כל מי שיש לו עניין בנכסי העיזבון (למשל: יורש, מנהל עיזבון, או נושה של אחד היורשים).

משרדנו, שהינו בעל ניסיון רב בתחום, ישמח לסייע לכם בהכנת והגשת הבקשה, ולהגיש אותה (במקרים בהם ניתן לעשות זאת) דרך המערכת הממוחשבת, באופן שייעל את ההליך, יקדם אותו, והכי חשוב יחסוך לכם כסף מיותר על שליחים ואף יפחית לכם בכ- 15% את סכום האגרות לתשלום בגין הגשת הבקשה.

משרדנו מטפל אף בנפטרים שמקום מגורם היו בחו"ל והם הינם בעלי נכסים במדינת ישראל או לחלופין, נפטרים שהתגוררו בישראל והינם בעלי נכסים בחו"ל ויודע כיצד לסייע לכם במקצועיות, במהירות, ביעילות ובחיסכון בהוצאות.